Dach

Jakie obróbki blacharskie będą potrzebne przy dachu skośnym

Jakie obróbki blacharskie są potrzebne na dachu skośnym - zdjęcie przedstawia obróbki blacharskie zamontowane na dachu skośnym

Dach skośny, dwuspadowy to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów dachów w Polsce. Przy jego konstrukcji oprócz pokrycia dachowego będą również potrzebne obróbki blacharskie, które zabezpieczą go przed wilgocią oraz sprawią, że będzie w pełni funkcjonalny i estetycznie wykonany. W tym artykule dowiesz się jakich podstawowych obróbek blacharskich będziesz potrzebować podczas budowy dachu skośnego.

Na dach skośny będziesz potrzebować gąsiora

Gąsiory to nieodłączny element dachu skośnego. Montuje się go na najwyższej krawędzi dachu, czyli jego grzbiecie. Pozwala on na łatwe połączenie obu połaci dachu oraz na konieczną wentylację całości konstrukcji.

Pasy podrynnowe i nadrynnowe przy dachu skośnym

Pas nadrynnowy będzie konieczny, aby w łatwy sposób odprowadzać wodę opadową z dachy do rynny. Montuje się je oczywiście nad rynną. Jest to element konieczny w celu łatwego zarządzania wodą.

Pasy podrynnowe konieczne są do zabezpieczenia łączenia dachu ze ścianą budynku. Sprawia ona, że woda nie jest wwiewana w głąb dachu i jest on zabezpieczony przed wilgocią.

Wiatrownice w dachu skośnym

Kolejnym bardzo ważnym elementem będą wiatrownice. Są one konieczne w celu zabezpieczenia krawędzi dachu przed wiatrem oraz wwiewaniem deszczu w głąb jego konstrukcji.

Rynny koszowe, a dach skośny

W przypadku klasycznego, dwuspadowego dachu nie będziesz potrzebować rynien koszowych. Jeśli jednak konstrukcja dachu jest bardziej skomplikowana to będą one konieczne. Służą one do łączenia różnych połaci dachu, a montuje się je, aby w łatwy sposób odprowadzać wodę opadową z wielu połaci dachu jednocześnie.

Jeśli obróbki blacharskie będziesz montować samodzielnie na dachu skośnym, może Cię zainteresować ten artykuł: Jak bezpiecznie wejść na dach i się po nim poruszać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.