Dach

Dach z blachy — jakie ma zalety?

Jakie zalety ma dach z blachy? Zdjęcie przedstawia blach z dachy

Dachy wykonane w całości z blachy zyskują coraz większą popularność. Są one wytrzymałe, energooszczędne oraz tanie zarówno jeśli chodzi o materiały jak i również koszt montażu. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto jest zainwestować w dach wykonany w całości z blachy i czy jest to dobre rozwiązanie w dłuższej perspektywie czasowej.

Dach z blachy jest lekki

Lekkość dachu z blachy bierze się z dwóch czynników. Po pierwsze blacha jest o wiele lżejsza niż tradycyjne dachówki cementowe, czy też ceramiczne. Dodatkowe sam sposób montażu blachy sprawia, że możemy zmniejszyć wagę całego dachu. Dzieje się tak za sprawą braku konieczności pełnego deskowania dachu w celu montażu arkuszy blachy.

Tania i szybka dostawa blachy

Transport blachy jest bardzo łatwy i szybki. Arkusze można przewieść typowym samochodem dostawczym i nie sprawią one większego problemu. W przypadku dachówek często konieczne jest użycie nawet dwóch samochodów ciężarowych, co tworzy dodatkowe koszty — zarówno transportu jak i również rozładowania pokrycia i jego wniesienia na dach.

Dach z blachy jest ekologiczny

Arkusze blachy można ponownie przetworzyć i wykorzystać. Dzięki temu dach z blachy jest o wiele lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o ochronę środowiska i niegenerowanie odpadów, których nie będzie dało się później przetworzyć.

Dach z blachy jest solidny i wytrzymały

W zależności od producenta i rodzaju blachy którą użyjemy dach z takim pokryciem wytrzyma nawet kilkadziesiąt lat. Jeśli zależy Ci na tym, aby pokrycie starczyło na całe Twoje życie — warto jest postawić na dach z blachy.

Odpowiednio wykonany dach z blachy będzie bardzo szczelny

Blacha na dachach jest bardzo szczelna. Jeśli dodatkowo zadbamy o to, aby wszystkie obróbki blacharskie były w odpowiedni sposób zamontowane, nie musimy obawiać się tego, że wilgoć wniknie w nasz dach i je zniszczy.

Dach z blachy nie wymaga kosztownej konserwacji

Co roku powinno się sprawdzać dach (więcej o tym mówimy w artykule: Jak przygotować dach do zimy). Dachy z blach są bardzo łatwe w konserwacji oraz zabezpieczeniu. Często wszystkie konieczne co roku prace, możemy w łatwy sposób wykonać samodzielnie i nie powinny one zająć więcej niż parę godzin.

Estetyka dachu z blachy

Każdy ma swoje gusta i nadal toczą się dyskusje o wyglądzie dachu z blachy — jednym się podoba — innym mniej. Jednak jedno jest pewne: wytrzymałość blachy sprawia, że dach będzie wyglądał jak nowy przez wiele lat i będziemy mogli cieszyć się jego świetną estetyką bez konieczności bardzo drogiej konserwacji.

Montaż dachu z blachy jest bardzo łatwy

Jeśli chodzi o montaż dachu z blachy to jest on szybki i o wiele łatwiejszy niż w przypadku innych rodzajów pokrycia. Nawet mniej doświadczone osoby będą w stanie zrobić to w sposób samodzielny, jeśli wcześniej zaopatrzą się w potrzebną wiedzę. Dodatkowo nie jest konieczne przenoszenie ogromnej ilości, ciężkich elementów tak jak w przypadku dachówek — wystarczy zamontować je na dachu, a następnie zabezpieczyć.

Dodatki do dachu z blachy są tańsze niż przy innych pokryciach

Do każdego dachu potrzebne są również określone dodatki takie jak na przykład obróbki blacharskie, wstępne zabezpieczenie przed wilgocią, kołki montażowe, silikony dekarskie i inne tego typu kwestie. Jednak w przypadku dachu z blachy są one o wiele tańsze i potrzebujemy ich mniejszą ilość niż w przypadku innego rodzaju pokryć.

Pokrycie dachu blachą to rozwiązanie uniwersalne

Blacha może służyć zarówno do pokrycia nowego dachu jak i również naprawy starego, który uległ uszkodzeniu. Dzięki niej w łatwy sposób zabezpieczymy dach. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż w starych domach konstrukcja dachu może być mniej wytrzymała i nadgryziona zębem czasu. Dzięki lekkości blachy możemy ją łatwo zamontować nawet na starym dachu i nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo, czy też zawalenie konstrukcji.

Dach z blachy chroni przed porywistym wiatrem i huraganami

Dach z blachy pozwala na o świetne zabezpieczenia dachu przed bardzo silnym wiatrem i innymi ekstremalnymi czynnikami atmosferycznymi. Pojedyncze kawałki blachy na dachu nie zostają porwane, ponieważ całość konstrukcji jest ze sobą w odpowiedni sposób połączona.

Dach z blachy jest tani

Pokrycie naszego dachu blachą jest korzystne zarówno pod względem technologicznym jak i również kosztowym. Jest to o wiele tańszy sposób na skorzystanie ze świetnych właściwości ochronnych, wytrzymałościowych i estetycznych oraz odpowiednie zabezpieczenie konstrukcji przed czynnikami atmosferycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *