Dach

Jakie powinny być obróbki blacharskie?

Jakie powinny być obróbki blacharskie - długość obróbek blacharskich. Na zdjęciu jest przedstawiona giętarka do tworzenia obróbek blacharskich.

Obróbki blacharskie to jeden z najważniejszych elementów podczas budowy dachu. Sprawią one, że w odpowiedni sposób zabezpieczymy dach przed wilgocią oraz negatywnymi czynnikami atmosferycznymi oraz wykończymy estetycznie cały dach, czy też inną konstrukcję. Jednak ważne jest to, aby były one w odpowiedni sposób stworzone i przygotowane. W tym artykule dzielimy się wiedzą na temat tego w jakie powinny być obróbki blacharskie i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Materiał na obróbki blacharskie

Jak sama nazwa wskazuje, obróbki blacharskie są wykonywane z blachy. Podczas budowy dachu lub też zabezpieczania innej konstrukcji można użyć obróbek blacharskich wykonanych z blachy stalowej o grubości co najmniej 0,5 mm i więcej. Większa grubość sprawia, że obróbka będzie bardziej wytrzymała jednak nie jest to bardzo konieczne w większości konstrukcji. Obróbki blacharskie nie są wykonywane wyłącznie z blachy. Innymi materiałami, których można użyć jest między innymi miedź oraz aluminium, a nawet blacha pokryta stopem ołowiu i cyny.

Obróbki blacharskie wykonane z aluminium, czy też pokryte stopem ołowiu i cyny są o wiele bardziej wytrzymałe od tych klasycznej blachy. Jeśli zależy nam na jeszcze większej wytrzymałości obróbek blacharskich, warto jest zainwestować właśnie w tego typu obróbki jednak jest to znacznie droższe rozwiązanie niż w przypadku zwykłej blachy.

W naszej ofercie są dostępne obróbki blacharskie wykonane z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 0,5mm z powłoką poliestrową, co gwarantuje świetną ochronę oraz wytrzymałość obróbek.

Idealne wymiary obróbek blacharskich

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać jest to, aby obróbki miały odpowiednie wymiary. Właśnie z tego powodu w naszym sklepie internetowym udostępniamy możliwość dobrania wymiaru każdej z obróbek samodzielnie. Warto jest tutaj mieć świadomość tego, aby wymiary nie były zbyt małe, ponieważ w przypadku zbyt krótkich obróbek wilgoć i tak może przeniknąć w głąb dachu. Podczas ich montowania powinno zadbać się o dodatkowe centymetry, które w odpowiedni sposób zabezpieczą wrażliwe miejsca dachu przed wodą.

Warto również zadbać o odpowiednią długość obróbek blacharskich. W przypadku, gdy zamawiamy obróbki w dwu metrowych arkuszach, będziemy potrzebować nożyc do blachy, aby je odpowiednio skrócić. Dlatego też warto jest od razu zamawiać obróbki bezpośrednio przygotowane do miejsca, w którym chcemy je zamontować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.